OFERTA

Tworzenie sklepów internetowych

Zajmujemy się projektowaniem i wdrażaniem sklepów internetowych.

Sklepy internetowe są obecnie nie tylko wsparcie sprzedaży stacjonarnej, często są jedyną formą sprzedaży i prowadzenia działalności gospodarczej. Polski rynek od wielu lat notuje stały wzrost wartości sprzedaży internetowej - stabilne ~17% od siedmiu lat.

W procesie projektowania sklepu staramy nie skupiać się na technologiach, lecz na potrzebach naszego klienta. Tworzymy partnerskie relacje, czego efektem są profesjonalne sklepy internetowe, dopasowane do wymagań końcowych użytkowników.

KONTAKT

TEL. 504 783 508
EMAIL: info@webmedio.pl

ul. Smulikowskiego 1/3
00-389 Warszawa

Etapy tworzenie sklepu internetowego:

Etap I – Analiza wymagań.

  • Zebranie informacji na temat potrzeb i wymagań klienta.
  • Ustalenie wytycznych do projektu graficznego.

Etap II Przygotowanie makiety sklepu

Na podstawie zebranych danych przygotowujemy makietę strony głównej sklepu internetowego. Pozwala ona zaprezentować klientowi układ menu, układ elementów graficznych, architekturę informacji. Następnie makieta jest analizowana z klientem, wprowadzane są ewentualne zmiany. Ten etap znacząco przyspiesza późniejsze tworzenie sklepu internetowego.

Etap III – Przygotowanie projektu graficznego strony głównej.

Na podstawie wytycznych i makiety, przygotowujemy profesjonalny projekt graficzny. Atrakcyjny graficzne, ale również funkcjonalny i intuicyjny. Projekt graficzny sklepu  jest przesyłany do akceptacji.  W razie uwag, wprowadzamy go na poziomie projektu.

Etap IV – przygotowanie projektów graficznych kluczowych podstron.

Na tym etapie przygotowujemy projekty kluczowych podstron sklepu:

  • strona produktu
  • strona kategorii
  • strona koszyka
  • strony procesu zakupowego

Po przygotowaniu wysyłamy do akceptacji klienta. W razie uwag dokonujemy odpowiednich modyfikacji.

Etap V - wdrożenie projektów graficznych w wybranej platformie sklepowej.

Na tym etapie przekształcamy projekt w działający sklep, na wybranej platformie sklepowej np. Prestashop. Działający sklep przekazujemy klientowi do akceptacji.

Ta tym etapie też poprawiamy też ewentualne niedociągnięcia, które umknęły na etapie wdrożenia.

Etap VI – wprowadzenie treści.

Do działającego i przetestowanego sklepu dodajemy treści i produkty. Sklep już jest blisko wersji finalnej.

Etap VI – przeniesienie sklepu na wskazany hosting, końcowa konfiguracja.

Na ty etapie przenosimy sklep na wskazany hosting (jeśli sklep nie jest utrzymywany przez nas). Tutaj dokonujemy też ostatecznej konfiguracji dodatkowych modułów (np. moduł płatności, moduł integracji z firmami kurierskimi itp.)

Etap V – działania marketingowe

Na tym etapie sklep jest gotowy do prowadzenia sprzedaży. Teraz czas na działania związane z pozycjonowanie, content marketing, marketing szeptany i ewentualnie kampaniami Google Adwords.
Sprawdź ofertę pozycjonowanie stron internetowych

Ile trwa stworzenie sklepu?

W związku z tym, że wszystko projektowane i kodowane jest od podstaw taka realizacja trwa od 2 do 4 miesięcy. To co może przyśpieszyć prace to przygotowanie całej treści już na starcie prac (to często oszczędność nawet miesiąca czasu).

Czy gotowy sklep można pozycjonować ?

Sklep jest oparty o renomowany system Drupal i zawiera wersję responsywną. Dzięki temu spełnia wszystkie wymagania Google i można go skutecznie pozycjonować. Ofertę i wycenę możemy przygotować po wybraniu fraz kluczowych.

Zobacz projekt