FAQ

Ile trwa wdrożenie strony internetowej?

Czas wdrożenia jest zależny od ilości modułów, rozwiązań i stopnia rozbudowania strony lub sklepu internetowego. Czas może wahać się od 14 dni do 3 miesięcy.  W związku z tym, że do kolejnych etapów możemy przejść po akceptacji wcześniejszych czas wdrożenia w dużej mierze także zależy od szybkości Państwa reakcji.  Po ustaleniu wytycznych możemy już precyzyjnie określić czas. Jest on także zawierany w harmonogramie umowy.

Jak dużo pracy leży po naszej stronie jako klienta?

Gdybyśmy chcieli to przedstawić procentowo to 90% pracy leży po stronie Webmedio. Od Państwa potrzebujemy pomocy przy stworzeniu briefu,  czyli ustaleniu tego jak mamy wspólnie zrealizować cele firmy poprzez nasze działania. To najważniejszy etap i zazwyczaj w praktyce ogranicza się do 1-2 spotkań i wymiany kilku maili, także jak widać nie dużo. Następnie potrzebujemy 1 spotkania w celu akceptacji projektu graficznego. Po wdrożeniu potrzebujemy jeszcze jednego spotkania w celu przeszkolenia z obsługi panelu CMS.

Jak przygotować się to przebudowy strony internetowej?

Należy zacząć od zastanowienia się nad celem biznesowym firmy  i tym jaką rolę odgrywa w nim szeroko pojęta promocja w internecie. Następnie należy wypełnić brief, który jest zestawem konkretnych pytań, który pomoże nam zaproponować strategię działań. Jeśli istniejąca wersja strona posiada treść warto się zastanowić, które treści powinny zostać przeniesione na nową stronę. Wszelkich wskazówek udzieli nasz konsultant na starcie współpracy.

Kiedy podpisujemy umowę?

Umowę z Państwem podpisujemy po  analizie celów i zebraniu wytycznych do projektów.  Po podpisaniu  umowy rozpoczynamy pracę nad projektem. Wzór umowy przesyłamy razem z ofertą.

Czy tylko strony internetowe i czy tylko Warszawa? 

 

Zajmujemy się głównie tworzeniem stron internetowych dla klientów z Warszawy, ale oprócz tworzenie stron www prowadzimy także pozycjonowanie oraz kampanie w Google Adwords. Dzięki temu możemy zapewnić kompleksowe wsparcie przy promocji Państwa firmy w internecie.

Jak można przyśpieszyć projektowanie stron internetowych ?

Po stronie klienta pracę nad zaprojektowaniem strony internetowej można przyśpieszyć przede wszystkim dzięki przygotowaniu precyzyjnej struktury, czyli podziału ma główne i podrzędne działy strony. Na tym etapie należy zastanowić się nad tym, które podstrony będą się dalej rozwijały i jaka będzie tam umieszczana treść. Drugim ważnym elementem jaki może przyśpieszyć pracę nad tworzeniem nowej strony www jest właśnie przygotowanie już na starcie pełnej treści jaka się tam znajdzie. To bardzo ułatwia pracę i agencji pozwala już we wstępnym etapie zaprezentować jak konkretnie będzie wyglądała strona.

Zobacz projekt